Koray Kırdinli

Yazılım ve İş Yaşamı Hakkında Paylaşımlar

İkinci el araç alırken dikkat!!!

Merhabalar ,
Bloğuma her zaman yazılımla ilgili konular yüklüyordum ancak bazen de başıma gelen olayları kısaca paylaşmak ve edindiğim tecrübeleri aktarmak istiyorum.

Geçen sene Ford Fiesta marka bir araç almıştım ikinci el, aracı tanıdık olduğu için ne bir servise götürdük ne de kontrol ettik. Ancak araç alırken kimden alırsanız alın iyice kontrol ettirmek gerekiyor çünkü aracım pert çıktı resmen 17500 TL lik arabaya 2 yıl önce 13000 tl lik masraf yapılmış.

Olay şöyle gelişti ben aracı aldım ve SBN sigortadan kasko yaptırdım ve hiç bir hasar kaydı çıkmadı. Daha sonra aracı sattığım kişi Neova sigortadan kasko yaptırmak istedi ve bu hasardan dolayı kasko yapamayız dedi. Yani demek istediğim ikinci el bir araç alacaksak eğer bir kaç kasko şirketinden fiyat almakta fayfa var.

Diğer bir husus da araç hasar sorgulama : 5664 ‘e HASAR M MotorNumarası gönderirseniz o motor numarasına ait bütün hasarları gösteriyor veya HASAR S SaseNumarası. İki türlü de aratmakta fayda var. Plaka ile sorgulama çok da işe yaramıyor.

Eğer aracın büyük hasarı var ve kasko ile değil de özel bir servis de yaptırıldıysa bu sefer sms ile sorgulatma da işe yaramıyor. Araç yukarda anlattığım bütün testlerden geçerse bu sefer yetkili serviste de servis ücretini ödeyip baktırmak faydalı olur bence.

Ben bizzat yaşadım ve aracımı satarken oldukça zarar ettim ve paylaşmak istedim.

Reklamlar

Kasım 13, 2011 - Posted by | Güncel-Genel | , , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s