Koray Kırdinli

Yazılım ve İş Yaşamı Hakkında Paylaşımlar

CETURK – Microsoft Teknolojileri Günü’12

Bugüne kadar çok farklı konu ve teknoloji ile ilgili yaptığı ücretsiz etkinliklerle bilişim sektörünün gelişmesine katkıda bulunan CETURK 9. Yıl Etkinlikleri kapsamında ilk etkinliğini Microsoft Teknolojileri ile ilgili yapıyor. Alanında uzman konuşmacılarla 11 Şubat 2012 tarihinde ” CETURK – Microsoft Teknolojileri Günü’12 ” etkinliği ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Ayrıca her zaman olduğu gibi etkinliğe katılan kişilere çekiliş ile 5 kişiye kitap hediye edilecek.

Etkinliğe katılamayanlar için video kaydı alınarak CETURK TV ‘de yayınlanacak.

ADRES : Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi


Etkinlik Programı

Saat Konu Konuşmacı
10:15-10:30 CETURK 9 Yaşında Mehmet ACA
10:30-11:40 Microsoft’un UI Vizyonu Muhammed Cuma Tahiroğlu
11:40-11:50 Ara
11:50-13:00 TFS’i İhtiyaçlarınıza Göre Özelleştirin Abdullah Nehir
13:00-14:00 Öğle Arası
14:00-15:10 .NET Bakış Açısıyla Application Framework Dünyası Murat Özgür Kaymakcı
15:10-15:20 Ara
15:20 -16:30 SQL Server 2012 ile Gelen Yeni Özellikler Ebru Zeynep Gulmez
16:30-16:45 Kitap Çekilişi

KONUŞMACILAR

Muhammed Cuma Tahiroğlu, Yazılım Mimarı
Microsoft’un UI Vizyonu
Microsoft’un Kullanıcı Arayüz (UI) geliştirme teknolojilerine genel bir bakış. Önümüzdeki yıllarda atılacak adımların yorumlanması, değerlendirilmesi. Ayrıca, ileride bu teknolojilerle geliştirme yapmak isteyenler için yol gösterici fikirler.
Kısa Özgeçmişi
Muhammed Cuma Tahiroğlu, Yazılım Mimarı, Türkiye Finans Katılım Bankası
2003′te Bilgisayar Mühendisliği eğitimini bitirip orta ölçekli bir yazılım firmasında geliştirici olarak işe başladı. Aynı sene içerisinde Anadolu Finans Kurumu’nda göreve başladı. 8 senedir aynı kurumda (bugünkü adıyla Türkiye Finans’ta) görev yapmakta ve şu an Altyapı Yazılımları Framework takımının sorumluluğunu üstlenmektedir.
Abdullah Nehir
TFS’i İhtiyaçlarınıza Göre Özelleştirin
Yazılım projelerinde kod versiyon kontrol ve build otomasyonu sistemleri, paralel proje geliştirme, kod kalitesi ölçümleri ve tüm bunların otomasyonu.Kod Versiyon Kontrol: Paralel geliştirme, ürün ve proje yapısına göre branch yapılanması, binary repository – ne zaman gerekir?Derleme Otomasyonu: MSBuild, kod analizi, kod metrikleriKod Yönetimi Otomasyonu: Scripting Model, API Model
Kısa Özgeçmişi
Abdullah Nehir, Yazılım Mimarı, Türkiye Finans Katılım Bankası2003′te Fizik bölümünü bitirip önce Veripark’ta, sonrasında AKT’de yazılımcı olarak çalıştı. 2006′dan beri Türkiye Finans Katılım Bankası’nda çalışan Abdullah Nehir Framework ekibinde geliştiricilik, Kod Yönetimi ve Kalitesi ekibinde ekip liderliği yapmıştır. Halen Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Business Framework ekibinde yazılım mimarlığı yapmaktadır.
Murat Özgür Kaymakcı
.NET Bakış Açısıyla Application Framework Dünyası
Application Framework’ler konusunda temel bilgiler, mevcut framework’lere genel bakış ve .NET platformunda nasıl implemente edilebilecekleri. Seminer boyunca .NET platformunda nasıl daha kaliteli, hızlı ve verimli kod geliştirilebileceğine dair yol haritasının çıkartılması, framework oluşturma konusunda tecrübelerin paylaşılması
Kısa Özgeçmişi
Murat Özgür Kaymakcı, Application Framework Evangelist, Türkiye Finans Katılım Bankası
2004 yılından beri yazılım geliştirmekte olup, şu ana kadar birçok “Enterprise Application Framework” geliştirme projesinde yer almıştır ve yer almaya devam etmektedir. Yazılım hayatı boyunca “Yazılım Elemanı”, “Yazılım Uzmanı”, “Teknik Proje Yöneticisi”, “CIO” ve “Yönetici Yardımcısı” gibi etiketlerle anılmasına rağmen kendisini “Application Framework Evangelist” olarak tanımlamaktadır. Şuan Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Application Framework’ler konusunda çalışmaya devam etmektedir.
Ebru Zeynep Gulmez
SQL Server 2012 ile Gelen Yeni Özellikler
Microsoft’un yeni nesil veritabanı platformu SQL Server 2012 ile gelen AlwaysOn, sütun tanbanlı index, Power View ve Data Tools gibi daha bir çok yeniliğin tanıtılması.
Kısa Özgeçmişi
Çalışma hayatına yazılım geliştirici olarak başladı. Farklı sektör ve alanlarda, çeşitli platformlar üzerinde geliştirilen projelerde yer aldı. Çalıştığım projelerde iş zekası danışmanlığı, takım liderliği, proje yöneticiliği ve yazılım mimarlığı gibi farklı görevler üstlendi. Şimdi ise Microsoft Türkiye’de SQL Server, İş Zekası ve BizTalk konularında Teknoloji Danışmanı olarak çalışmaktadır.
Reklamlar

Ocak 25, 2012 - Posted by | Etkinlikler | , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s